Маніпуляція: У МОЗ Щойно Зізналися, Що Вводили Обмеження, Щоб Психологічно Впливати На Людей
Деякі інтернет-ресурс и, а також користувачі українського сегменту Facebook нещодавно поширили інформацію, що нібито “МОЗ щойно зізналося, що весь цей час вводило обмеження під час карантину для того, щоб психологічно вплинути на людей”. У публікації цитується головний санітарний лікар України Віктора Ляшко, але не відзначається, що Ляшко робив такі заяви ще 8 травня, і стосувалися вони тимчасового закриття парків.


Насправді, заява про те, що тимчасове закриття парків мало також психологічний ефект, було зроблено Віктором Ляшка не “тільки що” і не стосувалося всіх обмежень карантину. Йдеться про ефір телеканалу “Україна 24” 8 травня 2020 року. Тоді головний санітарний лікар пояснював, що деякі карантинні заходи були поєднанням епідеміологічного та психологічного ефектів.
Так, відповідаючи на запитання ведучого, коли буде відновлена робота громадського транспорту, Ляшко серед іншого зазначив:
“Ми коли закривали свого часу парки і робили обприскування доріг, то це було не стільки питання впливу на епідеміологічний процес, скільки на психологічний процес. Закрито парки і немає відчуття, що все безпечно і люди психологічно готувалися, що потрібно зайти в карантин … Це в поєднанні. Тому що, коли я аналізував ті заходи, які впроваджувались в КНР, потім в Італії, то думав з точки зору епідеміології, навіщо вони це роблять. Якщо це крапельна інфекція, то це не впливає на шляху її передачі. Пізніше, коли аналізували і почали спілкуватися через послів з епідеміологами, то вони розповідали, що для людей це невидима інфекція і потрібно створити також психологічний ефект. Завдяки цьому ефекту у людей з’являлося відчуття небезпеки і необхідності дотримання норм карантинних заходів, які впроваджувало уряд “(На відео з 6:10).
В одному з останніх інтерв’ю Віктор Ляшко нагадав, що причиною спалахів COVID-19 є масові заходи: “Причиною масових спалахів стають масові заходи. Зокрема святкування днів народження, весіль, або свят, коли з’їжджаються в певний село люди з навколишніх сіл чи міст. І відбуваються великі контакти. І після цього виявляється хтось інфікований і триває ланцюжок передачі інфекції “, – сказав головний санітарний лікар в ефірі ” UA: Перший “31 серпня .
Нагадаємо, 8 травня в Україні нараховувалося 14 195 осіб з діагнозом COVID-19 і 361 чоловік померло. За даними на 31 серпня в Україні COVID-19 діагностований у 121 215 осіб і померло 2557 осіб.
На даний момент в Україні продовжили адаптивний карантин до 31 жовтня 2020 року .